Barbaros'ta Sanat Ülke Sınırlarını Aştı

Batuhan Bozkurt (Taşresim Sanatçısı)

Barbaros Köyü Emek Kültür ve Sanat Evi'nde üretilen kabartma aslan heykelleri Sofya Metrosu'nda dekor amaçlı  kullanılmak üzere yurt dışına gönderiliyor. Batuhan Bozkurt'un kendisine ait taşresim tekniği uygulanan heykellerin ilk iki adedi tamamlanmış durumda.

Batuhan Bozkurt, toplam dört adet olan kabartma aslan heykellerinin Sofya Metrosu'nun istasyon salonunda dekor amaçlı olarak duvarda sergileneceğini belirtti. Kendisinin geliştirdiği taşresim tekniği ile pek çok tablo, duvar panosu yapan Batuhan Bozkurt, bu tip bir siparişi ilk defa aldıklarını söyledi. Batuhan Bozkurt, bu siparişin tamamen Barbaros Köyü'ne ait bir üretim olmasını istediklerini, bu nedenle de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nden mezun Barbaroslu Oğuz Kocaoğlu ile irtibata geçtiklerini, kabartmaların Oğuz Kocaoğlu tarafından hazırlanarak imal edildiğini, kaplama işleminin ise kendisinin geliştirdiği taşresim tekniği ile kendisi ve eşi tarafından yapılarak heykellerin tamamlandığını söyledi.

Heykellerin istenen sürede tamamlanabilmesi için oldukça yoğun çalıştıklarını belirten Batuhan Bozkurt, önümüzdeki dönemlerde Barbaros'un adının dünya sanat camiasında daha da çok duyulacağını, gündemlerinde başka sürpriz projelerin de olduğunu söyledi.

Barbaros Köyü'nün dünya sanat camiasında da adını duyurabilmesini sağlayabilecek çok önemli bir gelişme olduğunu düşündüğümüz bu sanat üretimi için Batuhan Bozkurt'u kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Atölye çalışmaları

Kabartma aslan heykelleri

 
 
 
Buradasınız: Anasayfa Kültür-Sanat Emek Kültür ve Sanat Evi Barbaros'ta Sanat Ülke Sınırlarını Aştı