Kocadağ tesislerinde hareketlilik

Yayınlanma: 18 Aralık 2011
Gösterim: 3402

Köylülerimizden bazıları, şu an kullanım dışı olan Kocadağ Radyolink Tesisleri'ne gidip gelen kamyonlar olduğunu söylemekteler. Bu kadar yıl kullanım dışı halde bırakılan tesis ile ilgili ne gibi bir planmalanın yapıldığı bilgisine ulaşamadık. Umarız bölge yararına bir işleve tekrar kavuşur tesis.

Tilkiler köy içinde!

Yayınlanma: 27 Ağustos 2011
Gösterim: 3250

Son günlerde pek çok kişi gündüz vakti köy sokaklarında tilkiler ile karşılaştığı söylenmekte. İnsanlardan hiç de korkuyormuş gibi görünmedikleri ifade edilen tilkilerin neden köyün içinde hem de gündüzleri gezdiklerine yönelik çeşitli varsayımlar türetilmiş. Bir tahmine göre, geçtiğimiz yıllarda aşırı artış gösteren domuz popilasyonunu dengelemek amacıyla yarımadanın ormanlık alanlarına sırtlan salındığı ve tilkilerin de bu artan sırtlanlardan korkup yerleşim alanlarına sığındıkları düşünülüyor. Yine de bu durumun kesin nedeni bilinmemekte.

Teknopark yerine yeni proje

Yayınlanma: 20 Ağustos 2011
Gösterim: 3205

Üniversitenin köyümüze bakan batı sınırında ne yazık ki bir türlü gerçekleşemeyen "Tekno Park" projesi yerine, yine aynı alanda ve aynı içeriğe sahip bu kez devletin projelendirdiği teknoloji alanında yeni bir yatırımın yapılacağına yönelik gazete haberleri sonrası, konu yeniden gündeme geldi.