Köylümüz Kore Gazisi Ali Okyay'ı kaybettik

Ali OkyayHepimizin Turgut adıyla tanıyıp bildiğimiz köyümüzün büyüklerinden Kore Gazisi Ali Okyay yaşama veda etti. 84 yaşında yaşamını yitiren Ali Okyay için köy mezarlığında askeri cenaze töreni yapıldı.

Barbaros'umuzun hala "köy" olduğu, para kazanmanın zor ama insanların mutlu olduğu  tütüncülük zamanlarındaki neşeli kahveönü muhabbetlerinde, elinde Birinci sigarası ve gülen yüzüyle hatırlayacağız hep Turgut Abi'yi. Köyümüz adına kendisine rahmet, ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.

Ölümüyle ilgili olarak kentyasam.com adresinde verilen haberi aynen yayınlıyoruz:

Urla'nın Barbaros Köyü'nde yaşayan tek Kore gazisi Ali Okyay yaşama veda etti. Okyay için 6 Mayıs 2014 günü Barbaros Köyü Mezarlığı'nda askeri tören düzenlendi. 84 yaşında yaşamını yitiren gazi Ali Okyay'ın cenaze törenine ailesi, yakınları ve köy halkının yanı sıra Ege Ordusu Komutanlığı'ndan askeri personel de katıldı. Kore gazisi Ali Okyay'ın cenazesi, bayrağı sarılı tabutunu taşıyan bir manga asker tarafından getirildiği köy mezarlığında toprağa verildi. Kore Savaşı'ndan sonra doğup büyüdüğü Barbaros Köyü'ne gelen ve geçimini çiftçilikle sağlayan 84 yaşındaki gazi Ali Okyay iki çocuk ve dört torun sahibiydi.

Kaynak: kentyasam.com

 

 
 
Buradasınız: Anasayfa Haber Haber Kategorileri Barbaros Haberleri Köylümüz Kore Gazisi Ali Okyay'ı kaybettik