Birgi'de taş ocağı

Yayınlanma: 15 Nisan 2015
Gösterim: 1513

Birgi'de taç ocağına hayır!

Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nün izni ve ‘200808418 ruhsat numarası’ ile Birgi Köyü Çipinoz Boğazı mevkiinde açılması planlanan Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi havzamızda büyük bir kaygı ve tepki ile karşılandı.

Yorum ekle

Devamını oku: Birgi'de taş ocağı

Köylümüz Kore Gazisi Ali Okyay'ı kaybettik

Yayınlanma: 07 May 2014
Gösterim: 2096

Ali OkyayHepimizin Turgut adıyla tanıyıp bildiğimiz köyümüzün büyüklerinden Kore Gazisi Ali Okyay yaşama veda etti. 84 yaşında yaşamını yitiren Ali Okyay için köy mezarlığında askeri cenaze töreni yapıldı.

Yorum ekle

Devamını oku: Köylümüz Kore Gazisi Ali Okyay'ı kaybettik

Çanakkale Şehitlik Heykelimiz

Yayınlanma: 18 Mart 2014
Gösterim: 870

Katmer

Çanakkale Savaşı'nda Barbaros Köyü'nden şehit olanların bilinen adlarının yazılı olduğu mermer levha köy meydanında Atatürk büstü ile birlikte dururdu yıllardır.

Yorum ekle

Devamını oku: Çanakkale Şehitlik Heykelimiz

Başköy Çeşmesi ve Değerlerimiz

Yayınlanma: 04 Nisan 2013
Gösterim: 4904

Eip

Günümüzden yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan prehistorik tarihi bulunan "Barbaros Başköy Höyüğü" nedeniyle bir bölümü "1. Derece Arkeolojik Sit Alanı" ilan edilen Başköy'deki eski çeşmemize bahar temizliği yapıldı.

Yorum ekle

Devamını oku: Başköy Çeşmesi ve Değerlerimiz

Urla - Barbaros arası belediye otobüsü

Yayınlanma: 07 Mart 2013
Gösterim: 6621

ESHOT

Urla - Barbaros hattında belediye otobüsü seferleri başladı. Pazar günleri hariç diğer günlerde birkaç sefer yapacak olan 737 numaralı hatta öğrencilerin de rağbet göstereceği İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) durağı da bulunuyor.

Yorum ekle

Devamını oku: Urla - Barbaros arası belediye otobüsü

Kentten köy yaşamına...

Yayınlanma: 17 Aralık 2011
Gösterim: 5705

Sample image

Kentlerin yorucu ve yıpratıcı yaşantısına “artık yeter” diyebilenlerin bir kaçış noktası köyümüz. Son yıllarda pek çok aile, kentten köye göçü başarıp köyümüze yerleşmiş durumda. Pek çoğunun beklentisi temiz bir doğal çevrede yaşamın özüne inebilmek. Türetilmiş stres kaynaklarından uzak, Batı Ege’nin  dingin bir köşesinde yaşamın gerçek tadına varabilmek; mutlu olmak…

Yorum ekle

Devamını oku: Kentten köy yaşamına...

Alt Kategoriler

 
 
Buradasınız: Anasayfa Haber